PapagajBirodalom

Mi ijeszti meg kedvtelésből tartott papagájt?

Mi ijeszti meg kedvtelésből tartott papagájt?

Az éjszakai rémület jelenség sok madártartó volt már kénytelen megismerni, különösen a nimfa-papagájok gazdái, mert ez a faj kiemelten hajlamos rá. A nimfák gazdáinak általában azt ajánlják a hozzáértők, hogy a madarak lakhelye sose legyen teljesen sötét, mindig legyen egy kis fényesség, ami éjjel is világít és így felébredve nem a teljes feketeségben találják magukat. Ezzel megelőzhető az éjjeli pánik. A felriadt madárnál fel kell kapcsolni a lámpát és nyugtatóan kell vele beszélni, amíg meg nem nyugszik és visszatér a normál viselkedéséhez.



Ha egy új játék nyilvánvaló rémületet idéz elő papagájban, akkor csak fokozatosan szabad azt bevezetni az életébe. Először, ha a madár megijedt tőle, ki kell venni a kalitkából és valami olyan helyre tenni, ahol biztonságos távolságból nézegetheti. Ez a távolság aztán idővel persze csökkenthető, ez alatt a papagáj meg fogja érteni, hogy a játék nem fenyegeti őt. Az utolsó előtti lépés, hogy az új játékot a madár ketrecének külső oldalára helyezzük és amikor már itt is nyugodtan szemléli (sőt, idővel kíváncsian), akkor be lehet rakni a kalitkába is.






Az állatorvos meglátogatása egy újabb ok a riadalomra. Érdemes előtte trenírozni kicsit a papagájt az útra, betenni őt a hordozóba és sétálni vele kicsit a ház körül vagy az menni egy kört az autóval, hogy egy kicsit szokni tudja a helyzetet. Magához a kezeléshez is lehet szoktatni a szárnya vagy a lába megvizsgálásával, megfogásával, így attól sem fél majd annyira az orvosnál. Általában véve a kezelést normálnak és szokásosnak kell tekinteni, ami egy egész kényelmes élmény a madár számára.



A Halloween-ről: talán az egyetlen nap, amikor a társmadárnak nem kell a dolgok középpontjában állnia. A jelmezek, a zajok, a partik és az idegenek mind félelmet keltenek.